Mechaniak na gali Stowarzyszenia Elektryków Polskich

m1W dniu 3 maja 2016 r. w auli Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyła się uroczystość z okazji 70-lecia Oddziału Olsztyńskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Patronat nad uroczystością objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski. Obecni byli przedstawiciele władz regionu, organizacji technicznych, Kuratorium Oświaty, Uniwersytetu oraz wybranych szkół z naszego województwa.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach uhonorowany został (razem z trzema innymi szkołami) pamiątkową statuetką z okazji jubileuszu SEP. Wręczyli ją naszej szkole: prezes Zarządu Głównego SEP dr inż. Piotr Szymczak oraz prezes Oddziału Olsztyńskiego SEP mgr inż. Wiesław Stankiewicz. Technikum Mechatroniczne w ZSP nr 1 współpracuje z olsztyńskim SEP już 10 lat. Korzystamy ze szkoleń przygotowujących do egzaminów państwowych z zakresu elektryki, uczestniczymy w prelekcjach promujących kształcenie techniczne i ścieżkę zawodową inżyniera, startujemy w wojewódzkim Konkursie Prac i Projektów Praktycznych. W konkursie tym (od 2007 r.) pierwsze miejsce zajmowaliśmy 8 razy, drugie – 2 razy oraz otrzymaliśmy 2 wyróżnienia. Z reguły nasze projekty osiągają potem dalsze sukcesy na olimpiadach ogólnopolskich, a nawet na międzynarodowych wystawach wynalazków.
Teraz ZSP nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach otrzymał kolejne piękne wyróżnienie. Jesteśmy zauważani i doceniani w skali regionu i kraju. A wszystko to dlatego, że nasi uczniowie do rozwiązywania problemów, do tworzenia projektów podchodzą z entuzjazmem i radością, z wiarą we własne siły i możliwości.
Wspaniałą galę, która trwała 4 godziny, zakończył rewelacyjny występ Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo”. A już za 3 lata obchody 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Polsce. I my też tam będziemy!

Zbigniew Murawski

1 70lat-SEP-55 70lat-SEP-56 IMG_20160604_151620 IMG_20160604_153153

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.