Finał IX Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego

16 marca 2018r. w Warszawie odbył się finał IX  Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego. W eliminacjach przeprowadzonych w 61 szkołach w grudniu zeszłego roku  startowało ponad 1100 uczniów. Do finału zakwalifikowano 99 najzdolniejszych matematyków ze szkół którym patronuje Wojskowa Akademia Techniczna. Finał konkursu składał się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy rozwiązywali 3 zadania problemowe, a w drugiej części odpowiadali na 10 pytań testowych. Do każdego z pytań zaproponowano 4 odpowiedzi, z których jedna, dwie, trzy lub cztery były poprawne. Autorami zadań i pytań testowych byli nauczyciele akademiccy z Instytutu Matematyki i Kryptologii Wydziału Cybernetyki WAT: dr Lucjan Kowalski i mgr Wojciech Matuszewski. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Mikulska z kl. III TI oraz Tomasz Bucki z kl. II TMT. Sponsorami nagród rzeczowych byli rektor-komendant WAT, Burmistrz Błonia, Burmistrz Dzielnicy Wola i Starosta Bartoszycki.

Dla nauczycieli i opiekunów podczas finału zorganizowano wykłady:
– „Zastosowanie technik biometrycznych w procesie identyfikacji tożsamości”
– „Burzliwa historia materiałów wybuchowych” z pokazem materiałów pirotechnicznych oraz wspólny wykład  dla nauczycieli i uczniów
– „Jak przeżyć wypadek drogowy”.

Teresa Rymko