Dzień otwarty – hotelarstwo

W Dniu Otwartym 13 kwietnia gospodarzami w pracowni hotelarskiej byli uczniowie klasy II Technikum Hotelarskiego.  Przygotowano  stanowiska, przy których można było nauczyć się rozpoznawania zastawy szklanej i ceramicznej, układania zastawy stołowej, dekoracyjnego składania serwetek  oraz  specjalistycznego zastosowania sprzętu gastronomicznego.

Dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszyła się loteria, w której każdy los wygrywał. Nagrodami głównymi były vouchery ufundowane przez  Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim. Vouchery wstępu do hotelowej restauracji Alegoria  i centrum WELLNESS dla dwóch osób wylosowali uczniowie ze SP w Galinach i SP Nr 3  w Bartoszycach. Dodatkowo uczniowie  klasy I i II TH zajęli się przygotowaniem bufetu ze słodkim poczęstunkiem. Pyszne ciasta upiekli rodzice uczniów II TH oraz restauracja  w Zespole Pałacowym w Galinach.
W trakcie spotkania można było otrzymać ulotki reklamowe hoteli, z którymi nasza szkoła współpracuje od lat. Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim,  Zespół Pałacowy w Galinach,  Dom Weselny w Wardomach oraz w Hotel Bartis to miejsca, gdzie nasi uczniowie uczą się poprzez praktykę w trakcie całorocznych zajęć. Zajęcia praktyczne dają doskonałą możliwość nabycia doświadczenia w zawodzie co często owocuje dalsza współpracą z hotelem po ukończeniu szkoły. Zainteresowani  często pytali o rodzaje przedmiotów zawodowych, miesięczne praktyki zawodowe oraz możliwość zatrudnienia po ukończeniu szkoły. Hotelarze w ciekawy sposób prezentowali zalety nauki w Technikum Hotelarskim, która daje duże możliwości rozwoju zawodowego w przyszłości.  

W tym roku naszą szkołę odwiedziło bardzo wielu uczniów klas 8 wraz z opiekunami. Im wszystkim bardzo dziękujemy za przybycie i zainteresowanie naszą ofertą. Mamy też nadzieję, że wielu z tych młodych ludzi na stałe zagości w murach ZSP Nr 1.

S. Jarzębowicz-Sudujko, A. Nowoszyńska-Ejlak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.