CYFROWA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ – WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY Z CENTRALNYM DOMEM TECHNOLOGII

W dniu 9 marca uczniowie klasy 2 Technikum Mechatronicznego uczestniczyli w warsztatach na temat „Cyfrowej Przedsiębiorczości”. Zajęcia było prowadzone zdalnie przez edukatora z Centralnego Domu Technologicznego w Warszawie.
Celem zajęć było przygotowanie młodych ludzi do poruszania się w świecie e-commerce. Podczas zajęć nie zabrakło praktycznej wiedzy oraz treningu nabytych umiejętności w formie realizacji konkretnych zadań.
Uczestnicy zajęć na chwilę stali się przedsiębiorcami, którzy zamierzają sprzedać określony, nowatorski produkt w Internecie.
W tym celu musieli przygotować strategię sprzedaży na podstawie konkretnych danych. W ten sposób nauczyli się analizować dane i podejmować na ich podstawie decyzje.
Ponadto zobaczyli perspektywę sprzedawcy, co być może, pozwoli im także lepiej zrozumieć cały proces sprzedażowy realizowany w kanałach internetowych. Uczniowie nauczyli się korzystać z programu CANVA do tworzenia plakatów reklamowych oraz poznali jak tworzy się grupy docelowe dla tworzonych biznesów.