APEL Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 10 listopada w naszej szkole widowiskiem słowno – muzycznym, uczczono Dzień Niepodległości. 11 listopada to wyjątkowy dzień dla wszystkich Polaków, taki był i u nas.

W apelu brali udział uczniowie z klas:

kl. I TPS – P. Szatkowski, D. Kapica, M. Dudkiewicz

kl. II b/c LP – K. Mroziewicz, K. Szymańska, K. Bykowska, D. Lach

kl. III TMT – R. Szostak, A. Truszkowski, D. Badurowicz, P. Jastalski, M. Kopeć

kl. II TPS – R. Hryszko i P. Czech (nagłośnienie).

Akademię rozpoczęto przeczytaniem listu od Pana Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, który prosił o przypięcie biało – czerwonego kotylionu 11 listopada. Na prośbę Pani Dyrektor wykonano kotyliony, które zostały rozdane nauczycielom i uczniom w trakcie apelu.

Następnie Robert (Poeta) i Kinga (Panna Młoda) brawurowo zainscenizowali fragment „Wesela” (akt III, sc. 16) Stanisława Wyspiańskiego.

W kolejnej odsłonie uczniowie w strojach żołnierskich recytowali wiersze o tematyce patriotycznej. Karolina jako Nike swoimi recytacjami podkreślała rangę akademii. Role mówione były przeplatane pieśniami patriotycznymi i utworami Fryderyka Chopina.

Do scenografii użyłyśmy makiety chaty wiejskiej, lasu i ogniska.

Dziękujemy za wszystkie pozytywne opinie, które otrzymałyśmy po apelu. Przede wszystkim dziękujemy uczniom, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Ogromne podziękowania p. Alinie Mikołajczyk, która wraz z uczennicami z kl. II TI i III TH, wykonała ponad 400 kotylionów.

S. Kapturska i E. Cichocka