Wojewódzki Konkurs Prac i Projektów Praktycznych

W dniu 24 kwietnia 2017 r. w olsztyńskim Domu Technika podsumowano tegoroczny Konkurs Prac i Projektów Praktycznych Uczniów Szkół Średnich. Organizatorami konkursu są: oddział olsztyński Naczelnej Organizacji Technicznej, Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Po raz kolejny uczniowie „Mechaniaka” zdobyli pierwszą nagrodę! Jacek Prokopczuk z kl. IV TMT oraz Artur Lipski z kl. IV TI wykonali projekt „Opaska przyszłości. Zaawansowany system kontroli stanu zdrowia połączony z funkcją sterowania inteligentnym domem”. Promotorem pracy jest mgr inż. Zbigniew Murawski. Nagrody wręczali: prezes Warmińsko-Mazurskiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT mgr inż. Jan Chojecki, prof. dr hab. inż. Jan Stabryła (UWM), mgr Adam Szkolnik (Kuratorium Oświaty). Projekt naszych uczniów został teraz wysłany eliminacje ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

Zbigniew Murawski