104. rocznica Odzyskania Niepodległości

Z okazji 104. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę nasza społeczność szkolna z wielkim zaangażowaniem 10 listopada przystąpiła do obchodów tego święta.
Uczniowie ubrani na galowo spacerowali korytarzami szkolnymi, aby w odpowiednim czasie wziąć udział w Turnieju Patriotyczno-Obronnym przygotowanym przez P. Lillę Szewczyk i P. Alinę Mikołajczyk. W I etapie turnieju, w zawodach strzeleckich, organizowanych przez P. Janusza Stolarkiewicza i P. Romana Godlewskiego 9 listopada udział wzięło 41 osób. Wyniki można sprawdzić na stronie szkoły.
W przepięknie udekorowanej  auli rozpoczęły się zmagania.
8 klas miało okazje zaprezentować swoje umiejętności wokalne. Odśpiewano pieśni patriotyczne. Występy klas były poddane ocenie jury w składzie: dyrektor szkoły P. Jerzy Dziemiańczyk, wicedyrektor P. Iwona Jedwabnik, kierownik internatu P. Roman Godlewski, P. Izabela Segieda- polonistka. Wybranie zwycięzców było niezmiernie trudne. Wszyscy przygotowali się znakomicie. Obejrzano i oceniono przygotowane rękodzieło nawiązujące do tematu. Przedstawione małe dzieła sztuki wzbudziły podziw i uznanie komisji. Następnie uczestnicy turnieju wzięli udział w quizie „II RP i symbole narodowe”. Drużyny z poszczególnych klas pracowały intensywnie i z ogromnym zaangażowaniem. Zadania wymagały wiedzy i umiejętności technicznych.
Po burzliwych obradach Jury i przeanalizowaniu wyników Quizu podano wyniki:
I miejsce 2 TI/p
II miejsce 4 TI/g
III miejsce 1TPS/p
Nasza szkoła przystąpiła również do akcji „Szkoła do Hymnu” – organizatorem był Samorząd Uczniowski.
 Rozdano dyplomy i nagrody za udział w konkursie „Rok Romantyzmu Polskiego Słowem, Obrazem, Karykaturą
 Na kolejnych lekcjach odbyto spotkanie z poezją patriotyczną .W czasie wieczornicy uczniowie kółka teatralnego pod opieką P. Izabeli Segiedy zaprezentowali fragmenty utworów poetyckich nawiązujących do tematu ojczyzny, patriotyzmu, niepodległości.
Z uwagą i zadumą wysłuchano montażu słowno-muzycznego. Na zakończenie chór chłopców z 2TI zaprezentował pieśni patriotyczne.

Wszystkim dziękujemy za uczestnictwo, wsparcie i pomoc.
L.Sz., A.M., I.S.