Z życia internatu…

W czwartkowy wieczór 21 września, w Bibliotece Miejskiej w Bartoszycach młodzież z naszego internatu oraz kursu wzięła udział w spotkaniu autorskim z historykiem, dziennikarzem i publicystą – Tadeuszem Płużańskim, synem żołnierza niezłomnego –Tadeusza Płużańskiego ps. „Tadeusz”, bliskiego współpracownika rtm. Witolda Pileckiego.
Tadeusz Płużański (syn), specjalizuje się w powojennej historii Polski. Od lat bada losy oprawców, którzy doprowadzili do zamordowania rtm. W. Pileckiego. W swojej książce „Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy” autor opisał szczegółowo okoliczności dotyczące śledztwa i procesu tego wielkiego bohatera. Podczas spotkania prelegent podzielił się swoją wiedzą historyczną na temat walk niepodległościowych w powojennej Polsce.
Opowiadał również o swoim ojcu, który wraz z Marią Szelągowską i Makarym Sieradzkim walczył o wolność i niezależność Polski pod dowództwem rtm. Witolda Pileckiego.
Spotkanie z historykiem było niezwykle ciekawe, pozwoliło lepiej zrozumieć bohaterskie, często trudne dzieje niepodległościowe Polski.
B. Nowodzielska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.