XXIII WOJEWÓDZKA OLIMPIADA WIEDZY O OBRONIE CYWILNEJ

W dniu 20 lutego w Starostwie Powiatowym w Bartoszycach odbyły się powiatowe eliminacje XXIII Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej.

Celem Olimpiady była popularyzacja problematyki obrony cywilnej wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, przygotowanie młodzieży do racjonalnych zachowań w obliczu zagrożeń cywilizacyjnych, kształtowanie nawyków i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Ważnymi elementami konkursu stały się: popularyzacja znajomości przepisów o ruchu drogowym, kształtowanie świadomości
i postaw, a przede wszystkim przygotowanie młodego pokolenia do przeciwstawiania się realnym i potencjalnym zagrożeniom związanym z występowaniem klęsk żywiołowych oraz innych niebezpieczeństw wywołanych siłami natury lub działalnością człowieka, a także udzielanie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w tych zdarzeniach.

Program Olimpiady składał się z dwóch etapów:
I etap – pisemny, test teoretyczny (wyboru) składający się z 50 pytań, rozwiązywany indywidualnie przez wszystkich uczestników Olimpiady,
II etap – ustny, praktyczno-teoretyczny w oparciu o poszerzoną tematykę.

Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie:
Rafał Bartczak z klasy III TPS,
Sebastian Waleńcik z klasy II TPS.
Uczniowie zajęli II miejsce. Gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Elżbieta Klimus