STOP NARKOMANII –PROFILAKTYKA ZAPOBIEGANIA UZALEŻNIENIU OD NARKOTYKÓW

05 października pod takim hasłem odbyły się zajęcia profilaktyczne, której uczestnikami byli uczniowie klasy II Technikum hotelarskiego.
Spotkanie miało na celu przybliżenie młodym ludziom w jaki sposób dochodzi do  uzależnienia się od środków odurzających, jakie są  fazy zażywania narkotyków oraz  jakie sfery obejmuje to  uzależnienie.
Ponadto zostały omówione fazy zażywania narkotyków, podział środków odurzających i ich negatywny wpływ na zdrowie i życie człowieka.
Młodzież została także zapoznana z  wykazem organizacji i instytucji, które zajmują się leczeniem narkomanów , do których należy także czynnie  działające w Bartoszycach ‘Stowarzyszenie Monar”.
Aby jeszcze bardziej zobrazować problem narkomanii oraz jego często tragiczne skutki uczniowie zostali zachęceni do przeczytania książki pt. ”My dzieci z dworca zoo”, która ukazuje historię życia  12 letniej dziewczyny i jej przyjaciół, którzy z różnych względów sięgnęli po narkotyki i często nie mogąc wyrwać się ze szponów nałogu w młodym wieku kończyli swoje życie.
Autor tekstu:
Barbara Magda
Pedagog szkolny

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.