WYCIECZKA DO JEDNOSTKI WOJSKOWEJ W BARTOSZYCACH

15 listopada 2011r. uczniowie klas I b/c LP i II TPS uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Hetmana Wincentego Gosiewskiego. Celem wycieczki było:

– pogłębienie wiedzy o strukturze systemu obronnego RP

– zapoznanie ze służbą wojskową i pracą żołnierzy.

Młodzież miała okazję zapoznać się z bronią konwencjonalną: białą, palną, obejrzała film promujący Narodowe Siły Rezerwowe, poznała możliwości wstąpienia do NSR. Uczniowie zwiedzili izbę pamięci oraz salę, w której mieszkał podczas pełnienia służby wojskowej ks. Jerzy Popiełuszko. Wycieczka została uatrakcyjniona konkursem, w którym  młodzież mogła wykazać się wiedzą z PO. Pięciu uczniów otrzymało nagrody w postaci koszulek.

Cała grupa otrzymała gadżety z logo 20. BBZ.

Grupą opiekowały się:

1. Klimus Elżbieta

2. Saulewicz Urszula

3. Tołodziecka Dagmara

Wycieczkę koordynował chor. Bogusławski.