Wycieczka do Hampton by Hilton w Olsztynie

12 października 2022r., 20 osobowa grupa uczniów naszej szkoły ( 18 z TH i 2 z TPS) wraz z opiekunami: p. Anną Nowoszyńską – Ejlak i p. Katarzyną Remiszewską, odwiedzili nowo powstały (05.07.2022roku), nowoczesny hotel 3*** – Hampton by Hilton, będący pierwszym hotelem tej międzynarodowej sieci na Warmii i Mazurach.
Hotel położony jest w centrum miasta, zaledwie kilka minut spacerem od Starego Miasta i Ratusza, w sąsiedztwie centrum biznesowego Centaurus.
Przewodnikiem po hotelu była bardzo sympatyczna i profesjonalna p. Jadwiga (pochodząca z BartoszycJ), która w ciekawy sposób przybliżyła nam aspekty związane z działalnością obiektu, funkcjonowaniem pionu noclegowego, gastronomicznego, wypoczynkowego oraz biznesowego, a także zapoznała nas z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.
Hotel posiada 105 komfortowych pokoi, 1 i 2 osobowych typu TWIN, KING, QUEEN w tym pokoje rodzinne FAMILY oraz pokoje z tarasem, usytuowanych na 5 kondygnacjach. Każdy z nich wyposażony jest w wygodne łóżka Hampton Beds (180×200, 150×200, 120×200), sofę, telewizor 55”, lodówkę SMEG, WiFi, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz sejf.
Na terenie obiektu funkcjonuje też nowoczesna restauracja, serwująca klasyczne dania, oraz świeżo wypiekane gofry, będące wizytówką sieci hotelowej.
W sali konferencyjnej, mogącej pomieścić 30 gości biznesowych, znajduje się niezbędny sprzęt multimedialny do prowadzenia szkoleń i spotkań zawodowych i integracyjnych.
Hotel oferuje swoim gościom możliwość bezpłatnego korzystania z dobrze wyposażonej sali fitness z widokiem na centrum miasta, a dla zmotoryzowanych – podziemny parking.
W recepcji przestronnego a jednocześnie przytulnego lobby, wyposażonego w wygodne sofy i kanapy, mieszczącego również kącik dla dzieci, uśmiechnięty i bardzo miły Pan recepcjonista wita przybyłych i żegna opuszczających hotel gości.
Młodzieży bardzo podobał się odwiedzony obiekt, z zainteresowaniem oglądali poszczególne strefy hotelowe, uzyskali wiadomości związanych z kwalifikacjami zawodowymi ( kategoryzacja, standaryzacja obiektów) oraz wysłuchali wielu ciekawostek związanych z codzienną pracą i obsługą gości Hampton by Hilton w Olsztynie.

Dziękujemy Pracownikom Hotelu za ciekawie i pożytecznie spędzony czas!
A. Nowoszyńska – Ejlak