Wycieczka do Centrum Nauki Experyment w Gdyni

14 listopada  2013 roku uczniowie klas: 3 TU, 4 TMT, 4 TI , 4 TH i 3 B/C  wraz z opiekunami p. Teresą Rymko, p. Maciejem Purłanem i p. Danutą Maroską odwiedzili interaktywną wystawę w Centrum Nauki Experyment  w Gdyni.

Wystawa składa się z 4 stref: Hydroświat, Drzewo Życia, Niewidoczne Siły i  Akcja : Człowiek.

Stanowiska w strefie HYDROŚWIAT dostarczyły młodzieży ciekawej i pouczającej zabawy. Poznaliśmy działanie śluzy, tamy, śruby Archimedesa, a nawet mieliśmy szansę stworzyć dwumetrowy wir wodny.

Punktem centralnym strefy przyrody jest DRZEWO ZYCIA – stanowisko, które jednocześnie służy jako taras widokowy. Na własnej skórze doświadczyliśmy trzęsienia ziemi, a także sprawdziliśmy, jak widzą zwierzęta. Stanęliśmy również w wirtualnym wyścigu z tymi wolniejszymi i tymi szybszymi zwierzętami.

Nie mniej ciekawie prezentowały się stanowiska strefy AKCJA: CZŁOWIEK. Poznaliśmy  tajniki funkcjonowania ludzkiego organizmu. Interaktywne stanowiska odpowiedziały między innymi na pytania: Jak funkcjonują nasze zmysły i czy potrafią nas oszukać? Stanęliśmy się małą krwinką w wielkim sercu, mogliśmy także przeprowadzić wirtualną operację i sprawdzić jak będziemy wyglądać za 30 lat.

Strefa NIEWIDOCZNE SIŁY udowodnia, że bez znajomości wykresów i wzorów możemy dobrze zrozumieć dziedzinę nauki, jaką jest fizyka. Interaktywne stanowiska pozwoliły nam przyswoić naturę dźwięku i istotę elektryczności i magnetyzmu. Przekonaliśmy się, w jaki sposób prawa fizyki ułatwiają np.  wzmocnienie naszego uchwytu tak, aby bez trudu podnieść bardzo ciężki kamień.

Wycieczka dostarczyła młodzieży niezapomnianych wrażeń…

D.Maroska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.