„URUCHOM SERCE BLIŹNIEMU” KONKURS O PUCHAR WOJEWODY OLSZTYŃSKIEGO

Dnia 23 maja 2017 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się konkurs pod patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego oraz Wydziału Nauk Medycznych UWM
w Olsztynie „Uruchom serce bliźniemu”.

Trzecia edycja imprezy była częścią projektu, który zainicjował dr n. med. Rakesh Jalali. To pierwszy w Polsce projekt edukacyjny upowszechniający udzielanie pierwszej pomocy. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości społecznej w zakresie udzielania pierwszej pomocy
i tym samym zwiększenie szans na przeżycie ofiarom m.in. nagłego zatrzymania akcji serca.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczniowie zmagali się z testem sprawdzającym wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy. Drugi etap to zastosowanie teorii w praktyce, czyli udzielanie pierwszej pomocy w przypadku zatrzymania krążenia.

W konkursie wzięło udział 55 szkół. Każdą z nich reprezentowały dwuosobowe zespoły. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie po raz drugi. W gronie reprezentantów znaleźli się: Rafał Bartczak z klasy II TPS oraz  Rafał Gulbicki z klasy III TI. Zespół zakwalifikował się do II etapu i w końcowej klasyfikacji zajął zaszczytne 4. miejsce. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku.

Elżbieta Klimus