UNICEF – “Pomoc dla Ukrainy”

Od rozpoczęcia wojny na Ukrainie co minutę 55 dzieci ucieka z kraju. To znaczy, że niemal co sekundę jedno dziecko staje się uchodźcą, poinformował James Elder, rzecznik prasowy UNICEF na konferencji prasowej w Genewie. Od 24 lutego na Ukrainie zginęły dziesiątki dzieci, a wiele zostało rannych. W tak trudnej sytuacji każda pomoc jest niezwykle cenna. Nasza szkoła przystąpiła do akcji charytatywnej „Pomoc dla Ukrainy”. Przeprowadziliśmy zbiórkę finansową , która pozwala realizować UNICEF działania pomocowe na rzecz dzieci znajdujących się na terytorium Ukrainy. Zebrane środki w kwocie 646,64 zł przekazaliśmy na dedykowane konto UNICEF.   
Pieniądze, które przekazaliśmy zapewnią dzieciom m.in. bezpieczne schronienia  i wsparcie psychologiczne, opiekę medyczną, dostęp do czystej wody i środków higienicznych.
Do zbiórki przyłączyły się : Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bartoszycach.
Nasza pomoc ma realny wymiar, dzieje się tu i teraz. Do Lwowa dotarł właśnie pierwszy transport pomocy humanitarnej od UNICEF. Jest to część konwoju składającego się z sześciu ciężarówek zawierających około 62 tony zaopatrzenia. Transport został wysłany z największego magazynu humanitarnego UNICEF w Kopenhadze.

https://unicef.pl/co-robimy/aktualnosci/dla-mediow/pierwszy-transport-z-pomoca-humanitarna-unicef-dotarl-na-ukraine

Serdecznie dziękujemy za pomoc
Członkowie Szkolnego Klubu UNICEF

Możemy pomagać również poprzez stronę UNICEF przekazując darowiznę w dowolnej kwocie https://unicef.pl/chce-pomoc/nasze-akcje/pomoc-dla-ukrainy

 30 marca o godz. 19:00 w Teatrze Muzycznym ROMA odbędzie się nadzwyczajny koncert charytatywny pod tytułem „Dla Ukrainy”. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany UNICEF Polska. Patronat honorowy nad koncertem objęła Ambasada Ukrainy w Polsce. Współorganizatorami są: Teatr Muzyczny ROMA, Lwowska Międzynarodowa Orkiestra Symfoniczna oraz Fundacja For Art.
Bilety do nabycia na www.teatrroma.pl oraz poprzez www.ebilet.pl.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.