Szkoła z potencjałem

Dnia 5 kwietnia 2017 roku w Auli Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyła się konferencja dla Dyrektorów szkół średnich kształcących kandydatów na studia w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie pt. „Chiron” Szkoła z potencjałem. Potencjał edukacyjny szkoły średniej a wybór profilu kształcenia w UWM.

W konferencji oprócz dyrektorów szkół z województwa warmińsko-mazurskiego wzięli udział znamienici goście tj. JM Rektor UWM Profesor Ryszard J. Górecki, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki oraz dyr. OKE w Łomży Jolanta Gołaszewska.

Celem konferencji było przedstawienie wyników projektu: „Analityka edukacyjna w szkołach wyższych” oraz omówienie danych na temat absolwentów szkół średnich przygotowanych indywidualnie dla wszystkich zaproszonych placówek. Omówiony został również potencjał edukacyjny i zainteresowania uczniów szkół średnich w kontekście profili  na UWM.

Raport na temat szkoły – Technikum w ZSP nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach dostępny jest poniżej. Zachęcamy do jego analizy.

Więcej informacji na temat projektu  znajduje się  na stronie http://chiron.uwm.edu.pl/

Stanisław Rudziński

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.