Światowy Dzień Drzewa w naszej szkole

Dzień Drzewa to międzynarodowa akcja sadzenia drzew, która w Polsce odbywa się rokrocznie 10 października. W tym roku przyłączyli się do niej uczniowie naszej szkoły, którzy kilka dni później, 15 października (sobota), posadzili sadzonki dębów i świerków w pobliskim lesie miejskim i na terenie szkoły, w pobliżu hali sportowej. Przedsięwzięcie to mogło się odbyć dzięki wydatnej pomocy leśniczego Nadleśnictwa Bartoszyce – pana Krzysztofa Subotowicza, który zaopatrzył młodzież w sadzonki drzew i pokazał technikę ich właściwego nasadzania oraz wytłumaczył ideę całej akcji. Jej głównym celem są bowiem nie tylko nasadzenia drzew na całym świecie, ale też zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców Ziemi. W akcję zaangażowali się uczniowie klasy I technikum hotelarskiego w składzie Karolina Kopańko, Dominika Sieniuć, Brunon Tołoczko, Daria Adamczyk i Julia Drozdowska oraz Bartek Kucharski, Przemek Kania i Damian Mańkowski z klasy IV technikum mechatronicznego, którzy nie przestraszyli się przeszywającego w tym dniu zimna i dzielnie stawili się rano pod szkołą gotowi do działania. Zresztą w lesie, tak naprawdę, było ciepło, ponieważ las działa „na zasadzie termosu” – po lecie długo zatrzymuje ciepło, a z kolei po zimnie długo trzyma chłód. Takich i innych ciekawostek m.in. mogli dowiedzieć się tego dnia młodzi ekolodzy.

Mariola Maciejewska, Elżbieta Klimus

1 2 3 39 41 40 38 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 18 17 16 15 14 19 20 21 22 23 28 27 26 25 24 29 31 33 37