SUKCESY UCZNIÓW ZSP NR 1 IM. KRESOWIAKÓW W BARTOSZYCACH W ROKU SZKOLNYM 2010/2011 – PODSUMOWANIE

W dniu 9 czerwca 2011 w Warszawie odbyło się podsumowanie Olimpiady Innowacji Technicznych. W olimpiadzie tej tytuł finalisty szczebla centralnego uzyskało 4 uczniów Technikum Mechatronicznego: Patryk Paszko, Łukasz Kędzior, Adam Masyk, Mateusz Gołombiewski.

Dzięki temu ww. uczniowie są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego oraz mają zapewniony wstęp (poza procedurą rekrutacyjną) na większość kierunków technicznych (m.in. na mechatronikę) wyższych uczelni technicznych.

Podobne uprawnienia mają finaliści szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości zakończonej w dniach 2-3 czerwca w Nisku. W tej olimpiadzie tytuł finalisty uzyskało 3 uczniów Technikum Mechatronicznego: Piotr Ładosz, Robert Żuromski, Patryk Paszko.

Obie wymienione olimpiady mają akredytację MEN.

W dniu 7 kwietnia 2011 r. odbyło się podsumowanie wojewódzkiego Konkursu Prac i Projektów Praktycznych Uczniów Średnich Szkół Technicznych, którego głównym organizatorem jest olsztyński oddział Naczelnej Organizacji Technicznej przy współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Laureatem I miejsca został Patryk Paszko z Technikum Mechatronicznego w ZSP Nr 1 w Bartoszycach.

Uczeń ten zdobył również tytuł finalisty ogólnopolskiego konkursu „Młody Innowator” (zakończony 6 czerwca) organizowanego przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

W zakończonym w dniu 19 kwietnia Wojewódzkim Konkursie Mechatronicznym organizowanym przez UWM w Olsztynie oraz Powiat Bartoszycki pod patronatem J.M. Rektora UWM oraz Kuratora Oświaty w Olsztynie w klasyfikacji drużynowej zwyciężyli uczniowie ZSP Nr 1 w Bartoszycach, a w klasyfikacji indywidualnej uczniowie z Technikum Mechatronicznego ZSP Nr 1 zdobyli 3 tytuły laureatów: Patryk Paszko – II miejsce, Adam Masyk i Marcin Kłębucki – wyróżnienia.

Sukcesy międzynarodowe, to:

• Wyróżnienie na międzynarodowej wystawie Warsaw International Invention Show (X 2010)

• oraz brązowy medal na Światowych Targach Wynalazczości „BRUSSELS INNOVA” dla ZSP Nr 1 za projekt uczniów: Damiana Łazurkiewicza i Piotra Jędrzejewskiego

Za te osiągnięcia Technikum Mechatroniczne otrzymało nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Naszym uczniom życzymy również w przyszłych latach motywacji, zapału oraz owocnej rywalizacji na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Życzymy Wam jak największych sukcesów na drodze edukacji technicznej!

Zbigniew Murawski

ZESTAWIENIE OSIĄGNIĘĆ

Międzynarodowa wystawa IWIS w Warszawie – wyróżnienie,

Światowe Targi Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik