Spotkanie z przedstawicielem 20 BBZmech.

miniaturka (Medium)30 listopada br w auli szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas III TMT, IV TPS i IV TI z przedstawicielem 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej kpt. Maciejem Terebką.
Uczniowie zostali zapoznani z historią jednostki, jej infrastrukturą, działalnością społeczną i niebezpieczeństwem misji zagranicznych.
Młodzież przekonała się , że służba wojskowa to piękny, atrakcyjny, trudny i czasem niebezpieczny zawód.
Ponadto dowiedzieli się jakie są możliwości i sposoby wstąpienia w szeregi armii.
Na koniec spotkania młodzież miała możliwość zadawania pytań, które przede wszystkim dotyczyły życia codziennego w jednostce, przebiegu służby wojskowej jak i uzbrojenia.
Całe spotkanie odbyło się w miłej i sympatycznej atmosferze. Widząc duże zainteresowanie naszej młodzieży sprawami związanymi z wojskiem, Pan kapitan zaprosił uczniów do bartoszyckiej jednostki wojskowej. Będzie to atrakcyjna kontynuacja spotkania, która pozwoli na jeszcze lepsze i bardziej praktyczne zapoznanie się z zawodem żołnierza.
D.Maroska