PRZESZŁOŚĆ WRACA ZŁOTYMI ZGŁOSKAMI – IZBA PAMIĘCI

Kiedy tworzyłyśmy huczne obchody 50 – lecia Mechaniaka w roku 2018, chciałyśmy zostawić w naszej szkole trwały ślad tego jak kiedyś funkcjonowała, co się w niej działo, na czym skupiała uwagę młodzieży, jak wyglądała. Pomysł Skansenu narodził się naturalnie. Po obchodach złotego jubileuszu eksponaty, przyrządy, pamiątki, zdjęcia, które specjalnie na tę okazję były przygotowywane, nie mogły odejść w zapomnienie.

Izba Pamięci, która była też znaczącą kwestią Pani Dyrektor Moniki Bogdanowicz, została ukończona. Znajduje się na trzecim piętrze, w dawnym gabinecie kierownika gospodarczego. Można tam zobaczyć gabloty pełne skarbów np. aparaty fotograficzne, kamery, taśmy, albumy, wywoływacze, lornetki, maszyny liczące i wiele innych. W ostatnim 30 leciu w szkole działały następujące organizacje:

Koło Szachowe (1974/1975) – opiekun Stanisław Gotard;

Spółdzielnia Uczniowska „Ballada” (1973) opiekun S. Gotard;

Koło Fotograficzne – opiekunowie S. Gotard, Ludwik Mączyński, Krzysztof Petz i Janusz Stolarkiewicz;

Koło Filatelistyczne ­– opiekun S. Gotard;

Młodzieżowa Służba Ruchu (1970) – opiekunowie Eugeniusz Siry i Zbigniew Mioduszewski;

Harcerski Klub Turystyczny „Siedmiomilowe buty” – opiekun Janina Maroska;

Orkiestra Dęta – opiekun Henryk Strusewicz.

Wszystko to wyeksponowane, opisane, ocalone od zapomnienia czeka na Was. Zapraszamy w podróż do przeszłości…

Alina Mikołajczyk i Danuta Maroska