PRZERWA NA CZYTANIE

W ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza placówka została zgłoszona do IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie Przerwa na czytanie.
Akcja odbyła się już po raz 8 i jej celem było w głównej mierze pokazanie uczniom, że czytanie jest fajne, może być zabawą i sprawiać przyjemność. W poprzednim roku o tysiąc więcej placówek oświatowych wzięło w niej udział, a akcja odbyła się w aż 2667 instytucjach w Polsce i 22 innych państwach. Dodatkowo został ustanowiony niewyobrażalny rekord w liczbie osób czytających na przerwie i wyniósł on 578 TYSIĘCY 433 OSÓB. Chcieliśmy być częścią tego pięknego czytelniczego święta, dlatego zgłosiliśmy naszą szkołę by pomóc ustanowić nowy rekord!
Akcja Przerwa na czytanie została nagrodzona w konkursie na najlepszy pomysł promujący czytelnictwo Zwyrtała 2023, który organizowany jest w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festiwal.
W Mechaniaku odbyła się w piątek 27. października na przerwach międzylekcyjnych, a także i niektórych lekcjach. Chętni  nauczyciele również przystąpili do krótkiej przerwy na czytanie w czasie lekcji. Do akcji potrzebna była książka, chęci i dobry nastrój.
W naszej szkole czytaliśmy między innymi: na II piętrze przy gabinecie Pana Krzysztofa Lewandowskiego – w specjalnej strefie z mikrofonem, na korytarzu, w szkolnej bibliotece, w tzw. strefie czytacza, w ławkach szkolnych, przy stolikach we wnękach, w salce do tenisa stołowego. Czytaliśmy w języku polskim i angielskim. Działo się pozytywnie i kreatywnie.
W sumie udział wzięło 151 uczennic i uczniów oraz nauczyciele i pracownicy administracji.
Dziękuję bardzo wszystkim za udział w akcji i zapraszam do udziału za rok!
Joanna Turuta

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.