Promujemy honorowe krwiodawstwo – wycieczka do Punktu Krwiodawstwa

image002Wielkimi krokami zbliżają się upragnione wakacje i okres urlopowy. Należy pamiętać, że okres wakacyjny to czas zwiększonego zapotrzebowania na krew, ze względu na wzrastającą niestety również liczbę wypadków. Natomiast dawcy, a szczególnie młodzież zapominają chyba, że właśnie wtedy ich krew jest szczególnie potrzebna.

Aby pogłębić swoją wiedzę na temat honorowego krwiodawstwa młodzież z klasy III Technikum Hotelarskiego udała się w dniu 16 czerwca do miejscowego Punktu Krwiodawstwa przy Szpitalu Powiatowym w Bartoszycach. Uczniów powitała pani Alina Stankowska – kierownik punktu, która przybliżyła słuchaczom pracę placówki, omówiła rolę krwi i rodzaje preparatów krwiopochodnych, zapoznała z danymi dotyczącymi obecnego zapotrzebowania na krew oraz kryteriami, jakie należy spełnić, aby stać się dawcą. Zachęcała także do honorowego oddawania krwi.

Na zakończenie krótki apel do młodzieży: wykażcie się bezinteresownością i również w okresie wakacyjnym odwiedzajcie punkty, czy stacje krwiodawstwa w całej Polsce. Krew potrzebna jest zawsze i wszędzie!

Mariola Maciejewska

P1050260 P1050259 P1050266 P1050265 P1050262 P1050261

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.