Na świąteczną nutę…

„Patrzmy w Gwiazdę Betlejemską, żeby oczy nasze nabrały blasku, żeby nabrały jej światła. Przyjdźmy do żłóbka Jezusa, żeby ręce nasze się ogrzały. Śpiewajmy kolędy, żeby serca nasze odtajały, żeby stały się bardziej wrażliwe na wszystko, co wokół nas…”
Tymi pięknymi słowami wiersza przywitaliśmy naszych gości: dyrekcję, nauczycieli, pracowników, koleżanki i kolegów na koncercie świąteczno-charytatywnym „Na świąteczną nutę…”. Byliśmy niezmiernie wzruszeni, że mogliśmy gościć w środę 21. grudnia w auli szkolnej wspaniałych wykonawców z różnych klas.
Spotkaliśmy się również po to, aby pomóc w walce z głodem w Afryce w ramach projektu Unicef. W Etiopii, Somalii i Kenii dzieci cierpią, umierają z pragnienia i głodu  i potrzebują naszej pomocy! Konflikty, trudna sytuacja gospodarcza, brak bezpieczeństwa i długotrwała susza w Rogu Afryki doprowadziły do jednej z największych katastrof humanitarnych od 40 lat. Przez ekstremalne temperatury brakuje żywności i wody pitnej. Życie i zdrowie 10 milionów dzieci jest zagrożone. Zebrane na koncercie fundusze zostaną przekazane na leczenie niedożywionych dzieci.
„Gdy się Chrystus rodzi” to kolęda, którą zna niemal każdy z nas. Do dziś powstało całe mnóstwo aranżacji tego utworu. W swoim świątecznym repertuarze ma ją wiele polskich gwiazd, m.in. Krzysztof Krawczyk, Maryla Rodowicz, Ewa Farna czy Enej, a dla nas zaśpiewała ją klasa 1TI z wychowawczynią panią Dagmarą Tołodziecką. Artyści z klasy 2 th i 2 tps wraz z panią Iwoną Grygorowicz zaśpiewali „Przybieżeli do Betlejem”. Powstanie kolędy tej kolędy datowane jest na XVII wiek, autor pozostaje jednak nieznany. Kolęda ,,Świeć gwiazdeczko” jest każdemu z nas bardzo znana z wykonania jej przez zespół Arka Noego, a u nas wykonawcą była klasa 1tmt ze swoją wychowawczynią panią Ewą Chmielak. Kolędowanie nie zawsze musi być w naszym języku ojczystym o czym przekonała nas klasa 1tps, która wystąpiła z piosenką ,,We wish you a Merry Christmas”, a towarzyszyła im pani Sylwia Jarzębowicz-Sudujko. Ostatnią kolędą zaśpiewaną na naszej scenie była kolęda ,,Wśród nocnej ciszy” i wykonał ją dla nas Tomasz Dedo z klasy 4ti/g.
W imieniu Samorządu Uczniowskiego i Klubu Młodych Unicef dziękujemy wszystkim odważnym klasom za udział w koncercie i za włączenie się do akcji charytatywnej poprzez symboliczną złotówkę!
Samorząd Uczniowski i Unicef

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.