Mechanicy w Zakładzie Auto – Szlif w Kętrzynie

To już kolejny raz odwiedzamy ten zakład. Dnia 21.04.2015 roku uczniowie z klasy IIIC Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do zakładu Mechaniki Pojazdowej w Kętrzynie. Jest to zakład, który zajmuje się naprawą główną silników spalinowych i regeneracją części. Przyszli mechanicy pojazdów samochodowych, dzięki gościnności właścicieli Mariana i Ryszarda Pędzich, mieli możliwość zapoznania się z procesem technologicznym naprawy głównej silników diesla i silników z zapłonem iskrowym, które są tam naprawiane. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z budową, pracą i obsługą specjalistycznych obrabiarek służących do obróbki i regeneracji części. Wizyta w zakładzie pozwoli uczniom na poszerzenie i usystematyzowanie wiadomości z zakresu budowy, obsługi, eksploatacji i naprawy silników.

Opiekunowie wycieczki
Jerzy Zając