Matura rozszerzona z matematyki

Przez siedem miesięcy w tym roku szkolnym grupa uczniów z klasy 2TMT oraz 2 TI uczestniczyła w mini projekcie, który przerodził się w konkurs matematyczny, w celu zapoznania z materiałem, zadaniami, schematami rozwiązań oraz samą procedurą matury na poziomie rozszerzonym z matematyki.

Choć  uczniowie są dopiero w klasie drugiej, a obowiązkowa matura na tą chwilę jest tylko na poziomi podstawowym, jednak już teraz  poważnie myślą o wyborze rozszerzenia z matematyki na maturze.

Dlatego przez kilkanaście tygodni uczniowie rozwiązywali zadania z zakresu rozszerzonego, z trzech pierwszych działów matematyki nauczanych w szkole średniej.

Troje najaktywniejszych uczniów zostanie nagrodzonych na uroczystym apelu z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017, a wszyscy uczestnicy biorący udział w przedsięwzięciu  udadzą się w dniu 2 czerwca 2017 na wycieczkę do I – escape  room w Olsztynie w celu wspólnej zabawy.  W ten sposób chciałabym podziękować  i nagrodzić pracowitość i zaangażowanie swoich  najlepszych matematyków.

Edyta Kondraciuk – Pieniak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.