Łyżwiarskie figury geometryczne na lodzie….

W dniu 22 grudnia tuż przed świętami uczniowie klasy III TMT wraz z wychowawczynią P. Danutą Maroską wybrali się na Lodowisko Miejskie w Bartoszycach. Uczestnicy wycieczki mieli okazję spędzić wspólny czas na świeżym powietrzu, zażywając techniki jazdy na łyżwach, ale też wykonać zadanie z matematyki – figury geometryczne na lodzie, co okazało się wielkim wyczynem. Zabawy przy tym było niemało, a bywało dość twardo i chłodno 🙂 Uczniowie chętnie poddali się łyżwiarskim piruetom, starali się wygrać z taflą lodu i utrzymać za wszelką cenę równowagę. Można było zatem zauważyć wzloty i upadki nowicjuszy, a także triumfy bardziej zaawansowanych łyżwiarzy.
A wszystkim towarzyszył oczywiście fantastyczny humor…
Celem wycieczki było  propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia jednego z bardziej popularnych sportów zimowych, ale też utrwalenie figur matematycznych poprzez kreatywną zabawę, a wszystko to w mile spędzonym wspólnym czasie.
                                                   Danuta Maroska