KONKURS MATEMATYCZNY NA „PI – THINGS” Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA LICZBY „π” – rozstrzygnięty

W marcu 2018 w naszej szkole odbyła się II edycja konkursu matematycznego na „Pi-Things” związanego z Międzynarodowym Dniem Liczby „Pi”.

„PI-THINGS” – czyli plakat, zdjęcie, rysunek, prezentację, filmik, wiersz, piosenkę, pracę przestrzenną, pracę ręczną, lub coś zupełnie innego – niepowtarzalnego.

Do 14 marca wpłynęło 31 najróżniejszych prac. Po raz kolejny nasza młodzież udowodniła, że słynie ze zdolności i kreatywności.

Tradycyjnie uczniowie przynosili na konkurs plakaty, rysunki oraz liczne prezentacje. Nie zabrakło również „deseczek” do zawieszenia, statuetek czy rzeźb. Pojawiły się też  zegarki, breloczki, puzzle oraz prace wykorzystujące motyw  „pi” w ozdobach wielkanocnych.

Największe wrażenie na jury wywarły prace:

• Jakuba SZARŁOWSKIEGO (w zeszłym roku zajął I miejsce) – uczeń uszył portfel i stworzył specjalną PI – walutę;
  • Rafała LEWANDOWSKIEGO – uczeń wyrzeźbił stojak na przybory szkolne;
  • Roberta SZUTERA – uczeń wykonał metalową statuetkę.

Prace tych uczniów postanowiłyśmy szczególnie wyróżnić, gdyż zaskoczyły nas pomysłem, starannością i jakością wykonania oraz samodzielnością.

I miejsce –  Jakub SZARŁOWSKI – 3 TMT;

II miejce –  Rafał LEWANDOWSKI – 3 TMT;

III miejsce –  Robert SZUTER – 3  TPS.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za dostarczone prace i jednocześnie zachęcamy do kolejnej edycji w przyszłym. Laureatom dziękujemy – nagrody i dyplomy zostaną im wręczone  na uroczystym apelu w dniu zakończenia roku szkolnego.

Danuta Maroska i Edyta Kondraciuk – Pieniak

Zobacz inne prace konkursowe