KOLEJNE TROFEUM MECHATRONIKÓW Z BARTOSZYC

Zakończyła się V edycja ogólnopolskiego konkursu „Młody Innowator”. Uroczyste podsumowanie konkursu miało miejsce w dniu 21 czerwca 2012 r. w siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie. Główni organizatorzy tego konkursu, to: Naczelna Organizacja Techniczna, Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, Urząd Patentowy RP. Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. W trakcie uroczystości sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP pan Sławomir Rybicki w imieniu Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego odczytał okolicznościowy adres do laureatów, opiekunów i organizatorów konkursu.

Listy do laureatów i ich nauczycieli skierowała również Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas oraz w imieniu Sejmu RP posłanka Małgorzata Kidawa-Błońska. Wśród wielu wybitnych osób na uroczystości podsumowania byli również m.in.: prezes Urzędu Patentowego RP Alicja Adamczak, prezes FSNT NOT Ewa Mańkiewicz-Cudny oraz, prezes Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów Michał Szota.

W tym znakomitym gronie, wśród laureatów konkursu znaleźli się tegoroczni absolwenci Technikum Mechatronicznego w ZSP Nr 1 w Bartoszycach Adam Dub i Michał Karpiński. Ich praca „Mechatroniczny Trenażer Układów Sterowania Programowalnego” wykonana pod kierunkiem mgr. inż. Zbigniewa Murawskiego zajęła II miejsce w kategorii „technikum”. Praca ta została również zakwalifikowana na międzynarodową wystawę International Warsaw Invention Show. Tegoroczna wystawa odbędzie się w dniach 16 – 19 października 2012 r. na Politechnice Warszawskiej.

Sukces ogromny. Nasza szkoła już od kilku lat jest znana w Polsce jako jedna z najlepszych średnich szkół technicznych, nawiązujemy cenne kontakty z wybitnymi ludźmi świata edukacji, nauki i techniki, wymieniamy doświadczenia i zmierzamy do kolejnych sukcesów.

Przed nami kolejne wyzwania i kolejne szanse. Teraz niestety już wakacje, ale od września bierzemy się do pracy!

Poniżej krótki opis pracy wykonanej przez naszych uczniów.

Mechatronic Programmable Control System Simulator (MPCSS) is a teaching aid for assisting vocational education for technical professions dealing with programmable control systems.

The device is designed to teach programming of simple as well as complex tasks close to those arising in the production environment. The device should also assist students in preparing for examinations certifying the relevant professional qualifications.

The teacher should be able to conduct exercises, content and complexity degree of which, are corresponding to the examination tasks. This is the reason for the device relevance to certain practical stages of vocational examinations conducted so far.

The device is designed as a multifunctional one. The simulator enables simulation of various processes and their stages (waste storage control; control of belt propelling DC motor; bonding process control; stamping, riveting, pressing and elements detection process control; simulation of details’ lifting and forwarding; etc).

Napisali o nas:

Portal Innowacji