Internetowe Konkursy Matematyczne

images-3Drodzy uczniowie, nauczyciele matematyki, zapraszają wszystkich zainteresowanych matematyką do udziału w dwóch internetowych konkursach matematycznych.

Na naszej szkolnej stronie – znajdują się linki, które „przeniosą” was bezpośrednio na strony obu konkursów.

I konkurs  –images-2Internetowa Przygoda z Matematyką” – organizowany przez Wydział Matematyczno – Przyrodniczy Szkoły Nauk Ścisłych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jest to już V edycja tego konkursu. Konkurs zostanie przeprowadzony z użyciem platformy e-learningowej CMS Moodle i będzie złożony z trzech etapów: dwóch online i jednego offline. Pierwszy etap V edycji rozpocznie się 2 stycznia 2017 roku. Finał został zaplanowany na 25 marca 2017.

images-1II konkursInternetowy Konkurs Matematyczny MATMIX.pl organizowany przez XL Liceum Ogólnokształcące z Odziałem Dwujęzycznym im. S. Żeromskiego w Warszawie oraz firmę AVIVA. Konkurs matematyczny składa się z dwóch etapów. Pierwszy odbywa się za pośrednictwem strony internetowej konkursu  – www.matmix.pl – zaczyna się 19 grudnia 2016, a drugi – finał – odbywa się w XL LO w Warszawie. W pierwszym etapie uczniowie, po wcześniejszym zarejestrowaniu i zalogowaniu, udzielają na stronie internetowej konkursu odpowiedzi na pojawiające się raz w tygodniu zestawy zadań testowych. Stopień trudności zadań wzrasta w miarę zbliżania się do końca konkursu. Najwytrwalsi i najlepsi uczestnicy przechodzą do drugiego etapu, który odbywa się w XL LO im. S. Żeromskiego w Warszawie w dniu 1 kwietnia 2017.

Edyta Kondraciuk – Pieniak

images

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.