III Konkurs Matematyczny Klas Pierwszych

30 maja 2018 roku odbył się III Szkolny Konkurs Matematyczny Klas Pierwszych. Wzięło w nim udział 16  uczniów ze wszystkich pierwszych klas technicznych naszej szkoły. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu zawierającego 28 zadań zamkniętych z zakresu materiału klasy pierwszej szkoły ponadgimnazjalnej na poziomie podstawowym oraz materiału zdobytego na wcześniejszych etapach edukacyjnych – szkoła podstawowa i gimnazjum. Jednakże pytania i zadania swoją konstrukcją były zbliżone do zamkniętych zadań maturalnych. Uczeń mógł zdobyć 28 punktów.
Konkurs po latach powrócił do kalendarza imprez szkolnych, a dla uczniów klas pierwszych jest to dobra praktyka przed wieloma konkursami matematycznymi, w których biorą udział uczniowie starszych klas technicznych naszej szkoły.
Opiekunami konkursu są : p. Edyta Kondraciuk – Pieniak i p. Danuta Maroska.
Wyniki konkursu:
1 miejsce –  Mateusz Babicz – 1 TMT (22 punkty)
2 miejsce – Bartosz Wrombel – 1 TI (17 punktów)
3 miejsce – Karol Gudz – 1 TI (16 punktów)

Najlepszy wynik w klasie I TPS uzyskał Kacper Tymcio, a w klasie I TH Justyna Ciechanowicz.
Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Nagrody i dyplomy laureatom zostaną wręczone na apelu w dniu zakończenia roku szkolnego 2017/2018.
Edyta Kondraciuk – Pieniak i Danuta Maroska