Etap podstawowy XXXVII Olimpiady Ekologicznej

W styczniu 2022r. w naszej szkole odbył się etap podstawowy XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Chęć rozwiązania konkursowego testu wyraziło 30 uczniów z klas I TMt, III TI,
III TMt i III TPS. Niestety sytuacja pandemiczna uniemożliwiała niektórym z nich uczestnictwo w ww. kwalifikacjach. Ostatecznie do etapu podstawowego przystąpiło 19 osób. Test składał się z 50 pytań zamkniętych, aby zakwalifikować się do etapu okręgowego należało uzyskać min. 80 % punktacji, czyli 40 punktów. Test cechował się więcej niż średnim poziomem trudności, dlatego choć nikomu nie udało się zakwalifikować do etapu okręgowego, to i tak wszystkim uczestnikom należą się wyrazy uznania!

Najwyższe wyniki uzyskali:

Michał Jaroszewicz z klasy I TMt (najwyższy wynik), a następnie Przemek Luźny (klasa I TMt) i
 Mikołaj Śpiewak z klasy III TI (ex aequo) i dalej Bartosz Pietkiewicz, Adam Kowalski  (klasa III TI) oraz Kacper Danilewicz z klasy I TMt – również (ex aequo).

Zachęcam do udziału w etapie szkolnym olimpiady w przyszłym roku szkolnym, każdy może wówczas sprawdzić poziom swojej wiedzy z zakresu ekologii, geografii, biologii i ochrony środowiska.

M. Maciejewska