CZWARTKI Z HUMANISTYKĄ – uczniowie naszej szkoły na Wydziale Humanistycznym UWM w Olsztynie

19 lutego 2015 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w drugim już spotkaniu
z cyklu Czwartki z humanistyką na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W związku z przypadającym w tym roku akademickim jubileuszem 45-lecia Wydziału Humanistycznego UWM pracownicy naukowo-dydaktyczni przygotowali ofertę edukacyjną, na którą składać się będą interesujące wykłady i warsztaty skierowane do młodzieży gimnazjalnej,
i ponadgimnazjalnej. Celem spotkań jest podkreślenie ważności i potrzeby rozwoju nauk humanistycznych oraz ich interdyscyplinarnego charakteru.

Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca tłumacza symultanicznego, próbowali odpowiedzieć na pytanie, dlaczego wybuchają wojny, zastanawiali się nad ideą tolerancji, a także uzyskali informacje, w jaki sposób odkryć swoje korzenie. Młodzież spróbowała swych sił biorąc udział w warsztatach telewizyjnych.

Elżbieta Klimus