Akademia HDK. Odznaczenia i wyróżnienia dla ZSP nr 1

Co roku w dniach 22 – 26 listopada w całej Polsce obchodzone są uroczystości związane z honorowym krwiodawstwem. W Bartoszycach Akademia z okazji Dni Honorowych Dawców Krwi odbyła się 17 listopada 2018r. w MOPS–ie. Podczas tego uroczystego święta wszystkich dawców krwi wręczono między innymi odznaki i wyróżnienia. Nasza szkoła została uhonorowana
                Odznaką Honorową Polskiego Czerwonego Krzyża III stopnia.
Jest to polskie odznaczenie cywilne ustanowione 1 września 1927r., stanowiące zaszczytne wyróżnienie za zasługi w realizacji humanitarnych celów Polskiego Czerwonego Krzyża, a w szczególności zadań określonych w ustawie o Polskim Czerwonym Krzyżu i w statucie stowarzyszenia. Odznakę wręczył na ręce pani dyrektor Moniki Bogdanowicz – dyrektor ZO PCK w Olsztynie Andrzej Karski.

Podsumowano również wyniki XV Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Młoda Krew Ratuje Życie, w którym nasza szkoła zajęła III miejsce w województwie. Podstawą klasyfikacji był wskaźnik oddanej w ramach Turnieju krwi w przeliczeniu na jednego pełnoletniego ucznia szkoły.

Całą uroczystość śpiewem uświetnił zespół w składzie Julia Taranowicz (I TMt), Anna Szostak (I TH), Karolina Kawęcka (II TH) oraz Beata Ostrowska (IV TI), który rozpoczął Akademię hymnem PCK.

W organizacji i obsłudze w/w uroczystości pomagali uczniowie Oliwia Bałdyga i Julia Pałachowska z klasy I TH, Karolina Kopańko i Małgorzata Tomaszewicz z klasy III TH oraz Karolina Kawęcka z klasy II TH ze Szkolnego Koła PCK.

Mariola Maciejewska