Sprzątanie planety w ramach Światowego Dnia Ziemi

W ramach Światowego Dnia Ziemi przypadającego corocznie na 22 kwietnia młodzież z klasy II TI posprzątała teren rozciągający się w pobliżu kompleksu budynków, wśród których znajduje się nasza szkoła. Uczniowie zebrali śmieci w okolicy torów kolejowych i osiedla wzdłuż drogi z dworca do szkoły, obrzeży prywatnych ogródków działkowych przy budynkach mieszkalnych usytuowanych niedaleko szkoły oraz w okolicy ujścia rzeki Symsarny do rzeki Łyny. W miarę możliwości uprzątnięta została też dolina Łyny za warsztatami szkolnymi. Było to miejsce szczególnie mocno zaśmiecone. Niestety nie zawsze dostępne dla osób sprzątających (stromizny, teren podmokły). Akcja została zorganizowana we współpracy z Urzędem Miasta w Bartoszycach, który wyznaczył okolicę do posprzątania oraz przekazał worki i rękawiczki.

Zachęcam do obejrzenia materiału zdjęciowego z wyżej opisanej akcji.

M. Maciejewska