Dzień Świadomego Korzystania z Internetu

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Przystań w sieci” 2 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Świadomego Korzystania z Internetu. Klasa 2THg uczestniczyła w zajęciach warsztatowych pt “Patostreamy”. Wykorzystując scenariusz zajęć i karty pracy z projektu “Przystań w sieci”, “Szkoda czasu na oglądanie byle czego” , uczniowie zapoznali się z definicją “patostreamów”, krótką historią, a przede wszystkim szkodliwością tego zjawiska dla odbiorców patotreści, ich najbliższych i otoczenia. Klasy pierwsze I TI, TMT, TPS / p uczestniczyły w zajęciach „Internet Crime ” na lekcjach języka angielskiego zawodowego. Uczniowie dowiedzieli się o rodzajach przestępstw internetowych oraz jak się przed nimi bronić. Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod hasłem „Bezpieczeństwo w sieci”. Nadesłano wiele prac w formie plakatów, postów oraz makiety. I to właśnie uczniowie Filip Wronkowski i Jakub Kuczykowski z klasy II TI/p wykonując makietę zdobyli I miejsce.

„Dzień Świadomego Korzystania z Internetu” był doskonałą okazją do wspólnego zastanowienia się nad tym, jakie konkretne działania może podjąć każdy z nas, aby zwiększyć bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników sieci. Mogliśmy zadać sobie pytania, czy wystarczająco dbamy o swoją prywatność i bezpieczeństwo w sieci. Przystań w sieci to projekt edukacyjny, który powstał z inicjatywy Facebooka, NASK PIB i UNICEF Polska.

S. Jarzębowicz-Sudujko, A. Nowoszyńska-Ejlak