DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Już od niepamiętnych czasów dzień
14 października obchodzimy jako Dzień Edukacji Narodowej, znany również nieoficjalnie jako Dzień Nauczyciela. Eleganckie stroje uczniów i nauczycieli, kwiaty i życzenia spowodowały, że święto to upłynęło w naszej szkole, w piątek
11 października, pod znakiem radości i w ciepłej atmosferze.

Uroczysta akademia rozpoczęła się ślubowaniem wszystkich klas pierwszych na sztandar szkoły.

W ramach koncertu życzeń członkowie Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim pracownikom szkoły serdecznie życzenia, do których gwiazdy szkolnej estrady dołączyły się śpiewająco.

Program artystyczny, który potraktowaliśmy z przymrużeniem oka, pokazał, że w szkole (nie tylko naszej) można wyróżnić dwie grupy społeczne. Jedna to uczniowie, a druga nauczyciele. Największą gafę, jaką można popełnić w tej instytucji, to pomylenie nauczyciela z uczniem. Aby się przed tym ustrzec, przedstawiliśmy instrukcję rozróżniania tych dwóch gatunków. I właśnie w piątek zdarzyła się niepowtarzalna okazja do zaprezentowania najbardziej charakterystycznych osobowości nauczycieli i uczniów. Oczywiście, wszelkie podobieństwo do osób powszechnie znanych było jak najbardziej przypadkowe.

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone chwile były dla wszystkich miłym upominkiem.

Składamy serdeczne podziękowania za udział w apelu, uczniom kl. 4 TH, 4 TI, 3 TH, 2 TMT, 2 TH, 1 TI.

Samorząd Uczniowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.