I miejsce w województwie w X Edycji Turnieju “Młoda krew ratuje życie”

Zajęliśmy I miejsce w województwie w X Edycji Turnieju ‘Młoda krew ratuje życie” dla Szkół Ponadgimnazjalmuch, Policealnych i Pomaturalnych i Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie.

W X Edycji Turnieju ph. “Młoda Krew Ratuje Życie” dla Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych i Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie uczniowie szkół, uczestniczących w Turnieju w okresie od 01.09.2011 r. do 30.04.2012 r. uzyskali następujące wyniki:

Liczba szkół ponadgimnazjalnych uczestniczących w Turnieju 24.

Liczba szkół policealnych, pomaturalnych uczestniczących w Turnieju 1

Liczba uczniów krwiodawców 1689 , oddali łącznie 1059,736l. krwi

Kategoria szkół ponadgimnazjalnych:

Miejsce I – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Bartoszycach 147 krwiodawców oddało 119 650 l krwi.

Miejsce II – Zespół Szkół Mechanicznych w Elblągu 89 krwiodawców oddało 81 000 l krwi.

Miejsce III – Zespół Szkół w Pasłęku 73 krwiodawców oddało 77 400 l krwi.

Kategoria szkół policealnych:

Szkoły policealne – Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu 23 krwiodawców oddało 14 850 l krwi.

M. Maciejewska