WYCIECZKA DO STOLICY!

W piątek tj. 14 września grupa uczniów ZSP nr 1 im. Kresowiaków, wybrała się na wycieczkę do Sejmu, na którą zaprosił nas pan poseł Adam Ołdakowski. Wyjazd o wschodzie słońca był nagrodą i podziękowaniem za ogromny wkład i trud uczniów w przygotowaniu 50 – lecia Mechaniaka…

Przechodziliśmy podziemnymi sejmowymi korytarzami, widzieliśmy makietę całej posesji przy ulicy Wiejskiej. Młodzież wraz z opiekunkami odwiedziła Salę Plenarną Sejmu RP, poznaliśmy także historię tworzenia się demokracji naszego kraju.

Ujrzeliśmy kilku posłów znanych z telewizji.

Korzystając  okazji, że jesteśmy w Warszawie, udaliśmy się do Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, które jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce. W kilkudziesięciu ekspozycjach można było poznać zawiłe losy i wędrówki Żydów przez tereny dawnej i obecnej Rzeczpospolitej. Doświadczyliśmy pięknej kultury i wielu innych elementów, składających się na historię tego narodu.

Pełni wrażeń w późnych godzinach wieczornych, wróciliśmy do domów.

Lilla Szewczyk, Danuta Maroska i Sylwia Kapturska

Zobacz więcej zdjęć w albumie szkoły