WOJEWÓDZKI KONKURS PRAC I PROJEKTÓW PRAKTYCZNYCH

W dniu 2 marca 2012 r. w siedzibie Oddziału Olsztyńskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich odbyły się eliminacje branżowe Wojewódzkiego Konkursu Prac i Projektów Praktycznych organizowanego przez olsztyński oddział Naczelnej Organizacji Technicznej przy współpracy z Kuratorium Oświaty i Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim. Prace uczniów naszej szkoły reprezentują branże: elektryczną i mechatroniczną.

Uczniowie klasy IV TMT: Adam Dub i Michał Karpiński prezentowali przed komisją konkursową pracę „Mechatroniczny Trenażer Układów Sterowania Programowalnego (MTUSP)” wykonaną pod kierunkiem mgr. inż. Zbigniewa Murawskiego. Po prezentacji uczniowie odpowiadali na liczne pytania komisji składającej się z ekspertów mających duże doświadczenie w dydaktyce i w przemyśle.  Pytania dotyczyły zarówno pracy jat też dokumentacji technicznej. Przy okazji członkowie komisji udzielali wielu cennych rad dotyczących wykonywania projektów praktycznych.

Szczegółowych wyników tego etapu jeszcze nie znamy, ale wiadomo tyle, że praca została zakwalifikowana do etapu finałowego, w którym będzie prezentowana przed komisją złożoną z przedstawicieli NOT, KO i UWM.

Druga przedstawiona przez nas praca to „Model domowej instalacji elektrycznej z inteligentnym oświetleniem zewnętrznym”. Model ten to efekt pracy naszych uczniów przez ostatnie 3 lata. Pracę Adama Masyka, Łukasza Kędziora, Mateusza Gołombiewskiego (już absolwentów Technikum Mechatronicznego) kontynuują (pod kierunkiem Zbigniewa Murawskiego): Robert Żuromski, Piotr Ładosz i Dariusz Brakoniecki z klasy 3 TMT.

Naszym mechatronikom życzymy sukcesów w dalszej promocji swoich osiągnięć i utrwalaniu pozytywnego wizerunku naszej szkoły.

Zbigniew Murawski