Spotkanie z panią Anną Kuzyk z Inkubatora Przedsiębiorczości Społecznej w Bartoszycach

Pobudzanie aktywności w społecznościach lokalnych to jedno z elementów wsparcia, jakie oferuje OWES Olsztyn (WAMA COOP Stowarzyszenie). Aby animacja w tym zakresie miała wymiar praktyczny pracownicy Inkubatorów Przedsiębiorczości Społecznej spotykają się regularnie z młodzieżą ze szkół ponadgimnazjalnych.
Tym razem gościliśmy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach.
Podczas jednej z ostatnich takich lekcji wychowankowie Pani Iwona Grygorowicz opowiadali o swoich doświadczeniach z 3 sektorem oraz ekonomią społeczną. Okazało się, że praktykują założenia przedsiębiorczości społecznej w różnych aktywnościach. Kreatywne podejście do tematu pozwoliło wypracować scenariusze wykorzystania narzędzi, jakimi dysponuje ekonomia społeczna. Pomysły opierały się na możliwości zorganizowania się w formie stowarzyszenia, poprowadzenia spółdzielni uczniowskiej lub wsparcia w formie wolontariatu. Uczniowie opowiadali o tym jak próbują swoich sił i możliwości realizując swoje pomysły w przeróżnych inicjatywach uczniowskich na terenie szkoły i w najbliższym otoczeniu.
Dziękujemy za możliwość spotkania się z Wami, to było bardzo motywujące doświadczenia. Do zobaczenia!
Anna Kuzyk