II Szkolny Turniej Szachowy

“Dla szachisty każda partia szachowa to święto”, dlatego 13 lutego 2024 r. świętowaliśmy już od godziny dziewiątej. Pani Dyrektor Alicja Czerniak otworzyła wyczekiwany z niecierpliwością II Szkolny Turniej Szachowy. I choć zorganizowany wyłącznie dla uczniów naszej szkoły, o możliwość udziału w nim pytali także uczniowie innych placówek. W drodze wyjątku na listę wpisany został brat Przemka Luźnego z kl. 3 tmt, Adaś, uczeń klasy VI SP 8 z ZSzUJN. Docelowo do rywalizacji zgłosiło się 26 uczestników. Turniej szachowy został rozegrany na dystansie 6 rund. Tempo gry P-10 (10 minut na partię dla zawodnika). System kojarzenia szwajcarski – przez program komputerowy. O zajętym miejscu decydowała liczba zdobytych punktów. I o ile z pierwszym miejscem wątpliwości nie było, drugie i trzecie wyłoniono po dogrywce. Na podium znaleźli się:
I miejsce Kamil Ślęzak kl. 5 tmt.
II miejsce Kamil Błażewicz kl. 5 tmt.
III miejsce Wiktor Kostusiak kl. 2 ti.
Pani Dyrektor Izabela Segieda dokonała dekoracji zwycięzców. Puchar przechodni, ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Bartoszycach, trafił w ręce Kamila Ślęzaka. Finaliści otrzymali medale, dyplomy oraz karty podarunkowe do wykorzystania w Media Expert ufundowane przez BNP PARIBAS ODDZIAŁ w BARTOSZYCACH.
Adam Luźny otrzymał nagrodę dla najmłodszego i niezwykle walecznego zawodnika turnieju.
Wszyscy uczestnicy odebrali gratulacje i dyplomy za udział, długopisy i słodycze ufundowane przez Samorząd Uczniowski.
Podczas turnieju zawodnicy mieli zapewnioną wodę i słodki bufet.
Serdecznie dziękujemy nauczycielowi Panu Marcinowi Kapturskiemu oraz Karolinie Pieńkawie z kl. 4 ti za zaangażowanie w sprawy organizacyjno-turniejowe. Karolina czuwała nie tylko nad uzupełnieniem kategorii szachowych na liście startowej, ale przede wszystkim pełniła rolę sędziego szachowego.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju. Zapraszamy do nauki gry w szachy w czwartki od 14.30 do 16.00 do biblioteki szkolnej, a w przyszłym roku do udziału w następnych rozgrywkach, kto wie, może nawet międzyszkolnych na poziomie szkół średnich.
Przypominamy, że książki do nauki gry w szachy zakupiono z NPRC 2.0 i są dostępne w bibliotece szkolnej.
Wyniki oraz kojarzenia rund w linku:
https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/4843363904258048

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.