29 WRZEŚNIA OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 WRZEŚNIA OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA – Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza

29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – w naszej szkole obchodzony po raz drugi. ZSP Nr 1 im. Kresowiaków włączył się w akcję Narodowego Czytania, do której gorąco zachęcał Pan Prezydent Andrzej Duda w liście wysłanym instytucjom samorządowym i kulturalnym; który został odczytany w trakcie uroczystości.
Rok 2016 uznany jest za Rok Henryka Sienkiewicza (co w naszej szkole było niejednokrotnie obchodzone). I dlatego w trakcie akcji głośnego czytania, która odbyła się w auli szkolnej, przeczytaliśmy fragmenty wybitnego dzieła, największego pisarza „pokrzepiającego serca Polaków” – „Quo vadis”.
Uczniowie z klas III TI i II TMT dali się porwać cudownej chwili, która wytworzyła się w trakcie wspólnego czytania, które rozpoczął Pan Dyrektor Grzegorz Mojek. Chwilę później wystąpiła Pani bibliotekarka Jolanta Dowejko. Następnie w starożytny świat zabrał nas Rafał Gulbicki uczeń klasy III TI i Marek Szczypior z II TMT. Czytanie zakończyła Pani Sylwia Kapturska. Nasz występ zainaugurowała prezentacja komputerowa, dzieło Sylwii Pisarek z III TI, poświęcona wyjątkowej postaci Sienkiewicza. Słuchającym towarzyszyła ścieżka dźwiękowa z filmu „Quo vadis” autorstwa Jana Kaczmarka.
Warto nadmienić, że uczniowie byli zdziwieni, że było ich tak niewielu, ale przez to uzyskaliśmy niezwykły klimat i jest to ogromny atut. Miejmy nadzieję, że narodziła się nowa tradycja w szkole i będziemy powtarzać takie przedsięwzięcia częściej. Następne odbędzie się już w listopadzie…
Przepięknie dziękujemy Panu Dyrektorowi za uświetnienie tej pięknej chwili; Pani Alinie Mikołajczyk, która jak zawsze wytworzyła niezwykłe dekoracje; Pani Jolancie Dowejko za wspólne czytanie i uczniom, którzy zgodzili się wspomóc nasze przedsięwzięcie.
Uczennicom z IV TH za wykonanie dekoracji. I oczywiście Kewinowi Boruszewskiemu z II TH za opiekę nad sprzętem nagłośnieniowym.

Lilla Szewczyk, Alina Mikołajczyk i Sylwia Kapturska

1 24 25 28 26 3 4 27 23 22 21 20 19 18 13 14 15 16 17 12 11 10 9 8 7 6 5