Projekt “Ekologia (czysta zieleń)” zwolnieni z teorii

Zwolnieni z Teorii to platforma dla studentów i licealistów do tworzenia własnych projektów społecznych. W “Zwolnionych z teorii” biorą udział m.in. uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach. W działaniach społecznych uczniów wsparł Burmistrz Miasta Bartoszyce Piotr Petrykowski.
Projekt “Ekologia (czysta zieleń)” porusza jeden z ważniejszych problemów, jakim jest zanieczyszczenie środowiska. Celem projektu jest uświadomienie i pokazanie realnego problemu, jakim jest spore zanieczyszczenie naturalnego środowiska lokalnego. W ramach projektu zorganizowaliśmy sprzątanie wyznaczonych miejsc, które widzieliśmy, że są często zaśmiecane przez ludzi. Był to teren w okolicach cmentarza komunalnego przy ulicy Kętrzyńskiej oraz sklepu Lidl. Przez ten projekt chcemy dać innym przykład, by nie zaśmiecali tak środowiska lokalnego z którego korzystają wszyscy mieszkańcy Bartoszyc.

Dzięki projektowi nauczyliśmy się jak pracować w grupie i jak dobrze współpracować by osiągnąć zamierzony cel – mówią członkowie projektu Grzegorz Pieczul, Bartek Bońkowski, Mateusz Siemiński, Nikodem Mierzejewski, Kamil Błażewicz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.