Ogólnopolski program popularyzacji przedsiębiorczości i kształcenia zawodowego.

W dniach 22-23.10.2015r. uczniowie z klas : II ZSZ,II TH,III LO,IV TMT spotkali się z pośrednikiem pracy MCK OHP w Bartoszycach Panią Barbarą Magdą.

Temat spotkania: „Jak założyć własną firmę w krajach Unii Europejskiej.”

Na przykładzie Holandii i Wielkiej Brytanii uczniowie zapoznali się z procedurami założenia własnej firmy. W krajach Unii Europejskiej.

Założenie firmy usługowej w jednym z krajów UE oznacza trwałe włączenie się w system gospodarczy tego kraju. Uczniowie pozyskali informacje na temat jednolitego rynku wewnętrznego UE, który opiera się na czterech filarach:przepływu osób, przepływu towarów,przepływu usług i przepływu kapitału.

Od 1 maja 2004 r. dla polskich przedsiębiorców uproszczony został proces rejestracyjny firm.

Urszula Saulewicz