IZBA CELNA W SZKOLE

27 kwietnia 2015 roku odbyło się kolejne już spotkanie  młodzieży z funkcjonariuszami Izby Celnej w Olsztynie. Głównym celem spotkania było popularyzowanie wiedzy z zakresu działalności służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo oraz porządek publiczny na terytorium RP.Podczas spotkania funkcjonariusze Izby Celnej  przedstawili młodzieży zadania oraz strukturę organizacyjną Urzędu Celnego. Omówili dlaczego zawód ten jest niezwykle trudny, odpowiedzialny i niebezpieczny.

Rzeczniczka Anna Hatała-Wanat  przedstawiła prezentację multimedialną poświęconą wynikom w zwalczaniu przestępczości. Uczniowie przekonali się dlaczego należy walczyć z nielegalnym przemytem wyrobów alkoholowych i tytoniowych, “podróbek” towarów, a także z przemytem zagrożonych gatunków zwierząt. Dodatkową atrakcją był pokaz umiejętności służbowego psa Służby Celnej – teriera Karmi.

Służba Celna obok zabezpieczenia interesu finansowego państwa chroni społeczeństwo i środowisko przed zagrożeniami  wynikającymi z napływu niebezpiecznych towarów.

S.Jarzębowicz-Sudujko

IMAG1532 IMAG1531 IMAG1540 IMAG1542