Rafał Lach laureatem XLIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU STATYSTYCZNEGO

Ogólnopolski Konkurs Statystyczny jest organizowany przez Centralną Bibliotekę Statystyczną im.Stefana Szulca w Warszawie. Patronat nad Konkursem sprawuje Prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Celem Konkursu jest rozwijnie umiejętności i wiedzy młodzieży w zakresie statystyki zdobywanej w szkole w oparciu o Rocznik Statystyczny Polski.

Jury powołane przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego prof. dr hab. Janusza Witkowskiego oceniło prace i przyznało V miejsce Rafałowi Lachowi – uczniowi klasy III technikum hotelarskiego.  Przy ocenie prac konkursowych brano pod uwagę takie kryteria jak : stopień wykorzystania  Rocznika Statystycznego Polski, umiejętność analizy i syntezy wiedzy źródłowej ,oryginalność interpretacji tematu, układ treści.

Finalista Konkursu otrzyma nagrodę książkową i dyplom Prezesa GUS.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

S. Jarzębowicz-Sudujko