Witamy ósmoklasistów z Krawczyk w Mechaniaku!

W dniu 20.05.2021 r. w  ramach doradztwa zawodowego uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Krawczykach  uczestniczyli w wycieczce do bartoszyckiego „ Mechaniaka”.

Możliwość odwiedzenia szkoły średniej, zobaczenia jej zaplecza, rozmowa z dyrekcją, nauczycielami i uczniami jest najlepszym sposobem na udzielenie sobie odpowiedzi na pytanie: „ Czy to jest szkoła dla mnie?”

Podczas wizyty uczniowie mieli okazję zobaczenia kilka nowocześnie wyposażonych pracowni, które oferują możliwość zdobycia tak popularnych w obecnym czasie specjalności jak: technik informatyk, technik mechatronik i technik pojazdów samochodowych.

Wycieczka miała na celu przybliżenie oferty szkolnictwa średniego i zawodowego uczniom, którzy stoją przed ważnym wyborem życiowym – wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej. Przyszłym absolwentom klas ósmych życzymy, aby podjęli właściwą decyzję, by mogli w przyszłości realizować swoje zawodowe zainteresowania.
D.Maroska