Od listopada 2020 realizujemy ogólnopolski program edukacyjny „Przystań w sieci”, który powstał z inicjatywy Facebooka, NASK  i UNICEF Polska. Jest on  dedykowany rozwojowi kompetencji nauczycieli i uczniów w zakresie świadomego oraz bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych i Internetu. Dołączenie do projektu wiązało się z dostępem do bezpłatnego narzędzia – platformy e-learningowej przystanwsieci.pl, stworzonej specjalnie dla uczniów i nauczycieli. Znajdują się na niej kursy e-learningowe opracowane przez ekspertów, zajmujących się edukacją w obszarze bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie.

Elementy projektu
 Projekt „Przystań w sieci” składa się z kilku różnych inicjatyw, takich jak:
 1. Kursy e-learningowe dla nauczycieli – 6 zakresów tematycznych
2.  Kursy e-learningowe dla uczniów – wzięli w nich udział uczniowie klas I,II,III
3. Tematyczne konferencje dla nauczycieli  „Przystań w sieci. Jak pomóc uczniom w bezpiecznym korzystaniu z Internetu?”
4. Dzień Świadomego Korzystania z Internetu.

Zrealizowaliśmy już trzy z czterech inicjatyw w ramach projektu. Ostatnim etapem będzie zorganizowanie na terenie szkoły Dnia Świadomego Korzystania z Internetu, który odbędzie się 2 czerwca.

Projekt stanowi także doskonałe rozwiązanie dydaktyczne, odpowiadające na potrzeby edukacji zdalnej i hybrydowej.

Sylwia Jarzębowicz-Sudujko, Anna Nowoszyńska-Ejlak