Wycieczka do Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie

    Dnia 28 listopada 2019 roku uczniowie klasy I THp i I THg, pod opieką p. Marioli Maciejewskiej i p.Anny Nowoszyńskiej-Ejlak, mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę zawodową podczas wycieczki dydaktycznej do luksusowego 5* Hotelu SPA Dr Ireny Eris zlokalizowanego na terenie Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich ( 17 km od Ostródy, 1 km od Góry Dylewskiej).

   Odwiedzających, powstały w 2006 roku hotel, już od progu wita dyskretne nagranie śpiewu ptaków, które wprowadza poczucie relaksu, odprężenia i spokoju – wizytówki Hotelu SPA.

     Uczniowie zostali podzieleni na 2 grupy  oprowadzane po hotelu przez  kierowników pionów organizacyjnych : specjalistów  działu relacji z gośćmi, housekeepingu, sportu i rekreacji oraz z-cę szefa kuchni. Młodzież miała sposobność zapoznać się ze strukturą organizacji hotelu, bogatą ofertą usług dla gości w tym szeroką gamą zabiegów kosmetycznych i pielęgnacyjnych , z których słynie obiekt. Goście hotelowi mają do dyspozycji usługi Instytutu Kosmetycznego, basen kryty i odkryty, jacuzzi, salony różnego typu masaży i zabiegów relaksacyjnych, saunę, łaźnię parową.

Ponadto na terenie hotelu znajdują się dwie kameralne restauracje : Romantyczna , która jako pierwsza w Polsce otrzymała rekomendację Slow Food (dostępna tylko dla gości hotelowych, oferująca wykwintne menu kolacyjne) i Cafe Oranżeria ( przytulne, klimatyczne wnętrze, w którym czas umila pyszna kawa i coś słodkiego…).  Hotel szczyci się częstymi wizytami autorytetów kulinarnych, osób ze świata kultury, sztuki, mody, które szukają dyskretnego wytchnienia od codzienności w komfortowych warunkach.

Wieczory i noce goście mogą spędzić w klubie nocnym „ Farma”, z szerokim asortymentem barowym, często przy muzyce na żywo, grając w bilard lub kręgle.

Dla lubiących aktywnie spędzać czas są do dyspozycji  siłownia, studio cardio, fitness, kort tenisowy, ścieżki spacerowe i rowerowe oraz możliwość nauki i jazdy konnej po otulającym hotel przepięknym, rozległym parku. Dla wymagających gości obsługa hotelu jest w stanie spełniać takie życzenia jak lot balonem czy czarter jachtu…

Najmłodsi lokatorzy też nie będą się tu nudzić – place zabaw, specjalne kąciki w restauracji, menu dla dzieci i animatorzy skutecznie i ciekawie urozmaicą im czas.

      Do dyspozycji gości jest 88 pokoi i 8 apartamentów, z których największy ma pow.98m2 a także 13 domów siedliskowych, z pełną obsługą hotelową na życzenie. Stonowane kolory, wygodne meble, bogate wyposażenie, duże powierzchnie pokoi i łazienek zapewniają im komfortowy wypoczynek. Dla pracujących, szkolących się lub chcących zorganizować przyjęcie hotel udostępnia sale wielofunkcyjne, tarasy oraz otoczenie obiektu.

    Na zakończenie wycieczki młodzież miała okazję zobaczyć  hotel „ od kuchni” – olbrzymiej, nowoczesnej, wyposażonej w profesjonalny sprzęt gastronomiczny. Zostaliśmy poczęstowani pyszną kawą, herbatą i słodyczami a szef kuchni przygotował dla nas specjalne ciasteczka „ na drogę”.

     Profesjonalna kadra kierownicza i pracownicza hotelu przyjęła nas bardzo gościnnie i mile. Uczniowie, będący na początku swej ścieżki zawodowej, mieli niepowtarzalną okazję aby poznać strukturę organizacyjną hotelu, dress-code, obowiązki pracowników na poszczególnych stanowiskach, rodzaje usług hotelowych, zobaczyć rożne typy j.m, zaplecze gastronomiczne oraz dowiedzieć się wielu interesujących ich szczegółów z życia hotelu. Ta praktyczna lekcja na pewno na długo zostanie w ich pamięci 😛 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.