Bartoszycki „Mechaniak” wyróżniony na gali 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich

W dniach 10 i 11 maja 2019 roku w Olsztynie odbyły się uroczystości poświęcone 100-leciu Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Uroczystości te patronatem honorowym objął Pan Gustaw Marek Brzezin Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Prezesa SEP Piotra Szymczaka reprezentował Sekretarz Generalny SEP Jacek Nowicki.

Wśród licznie przybyłych gości byli m.in. posłowie na Sejm RP: poseł Anna Wasilewska, poseł Janusz Cichoń, poseł Andrzej Maciejewski, poseł Mirosław Pampuch, poseł Paweł Papke oraz przedstawiciel Biura Poselskiego poseł Iwony Arent. Przedstawicielem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, był Prorektor ds. Nauki UWM pan prof. Jerzy Jaroszewski.

Wśród przedstawicieli szkół, z którymi SEP Oddział Olsztyński współpracuje od wielu dziesiątek lat, widząc w młodzieży szkolnej potencjał przyszłych kadr zawodowych byli: pani Katarzyna Chamerska – dyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie wraz z zastępcą panem Tomaszem Końskim – który jest członkiem SEP Oddziału Olsztyńskiego oraz przedstawiciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Bartoszycach pan Zbigniew Murawski, również członek SEP. Kuratorium Oświaty reprezentował pan Krzysztof Marek Nowacki Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie.

W dalszej części wręczono m.in. odznaczenia i wyróżnienia dla zasłużonych we współpracy instytucji, szkół i sponsorów.

W podziękowaniu za współpracę i na pamiątkę obchodów 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz za zasługi w wykształceniu wielu setek elektroników, mechatroników, elektryków, telekomunikantów i teleinformatyków dla naszego regionu i kraju wręczono statuetki 100-lecia SEP:

• Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Bartoszycach

• Zespołowi Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie.

• Zespołowi Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Olsztynie.

Na zakończenie uroczystości, w ramach części artystycznej, wystąpił rewelacyjny Chór Dziewczęcy „CANTABILE” Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Olsztynie pod kierownictwem pani dyrygent Agaty Wilińskiej.

Po raz kolejny osiągnięcia bartoszyckiego „Mechaniaka” zostały zauważone i docenione. To dla nas dodatkowa motywacja w naszej pracy – kształceniu młodzieży, której potencjał jest największą szansą na rozwój regionu i kraju.

Zbigniew Murawski